TEFLON KAPLI VANALAR

ABD’de NACE tarafından yapılan bir araştırmada korozyonun sebep olduğu doğrudan maddi kayıbın toplam GDP’nin yaklaşık %3’üne denk geldiği ortaya konmuştur. Ortalama bir hesapla bunu global ölçeğe vuracak olursak korozyonun Dünya ekonomilerine yaklaşık maliyeti 2017 yılı itibariyle 2 Trilyon Dolar civarındadır. Korozyonun dolaylı olarak sebep olduğu maddi kayıplar da tahminen en az doğrudan kayıplar kadar yüksektir. Bunun yanı sıra korozyondan dolayı aşınan ekipmanlardan sızan akışkanların çevreye ve insan sağlığına verdiği zararlar, sebep olduğu yaralanmalı ve ölümlü iş kazaları da endüstrinin en büyük sorunlarındandır.
Global emisyonların %60’ına sebebiyet verdiği tahmin edilen Vanaların seçiminde korozyon her zaman en temel faktörlerden birisi olmuştur. Özellikle korozif etkinin yüksek olduğu Asit uygulamalarında doğru olmayan vana seçimi gerek ürün kaybı, gerek çevre ve insan sağlığına oluşturduğu tehlikeler sebebiyle kritik öneme sahiptir.
Vana üreticileri korozyona karşı geleneksel olarak 904L, Alloy 20 ve benzeri alaşımlı malzemeleri kullanarak çözüm imkanı sağlamışlardır. Ancak bu özel alaşımların ilk yatırım maliyetinin yüksek olması, teslim sürelerinin uzunluğu gibi etmenler sebebiyle, günümüzde bu alaşımlar yerine daha çok Teflon Kaplı Vanalar tercih edilmektedir.
Kimyasal direnci yüksek PTFE, PFA, TFE gibi malzemelerle akışın geçtiği tüm yüzeylerin kaplandığı vanalar her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir. Prodem Teknik olarak Kimyasal Proseslerinize uzun vadeli çözüm sunan yüksek kalite Teflon Kaplı Vana çözümlerimizle her zaman hizmetinizdeyiz.
TEFLON KAPLI VANA TEDARİK KAPSAMIMIZ
Teflon Kaplı Küresel Vanalar
Teflon Kaplı Plug Vanalar
Teflon Kaplı Kelebek Vanalar
Teflon Kaplı Globe Vanalar
Teflon Kaplı Küre Tip Çek Vanalar
Teflon Kaplı Çek Vanalar
Uygulama Alanları Sülfürik Asit, Nitrik Asit, Hidroklorik Asit, Hidroflorik Asit, Fosforik Asit, Demineralize Su, Sülfür
Endüstriyel Uygulama Alanları Petrokimya, Kimya, Gübre, Enerji, Maden, Klor Alkali, Gıda

Teflon Kaplı Vanaların Kullanıldığı Sektörler

PETRO KİMYA SEKTÖRÜ SEGMENT KÜRESEL VANALAR

PETRO KİMYA

 
KİMYA SEKTÖRÜ

KİMYA

MADEN SEKTÖRÜ

MADEN

ARITMA SEKTÖRÜ

ARITMA