Kelebek Vanalar | Butterfly Valves

Başlangıçta basit proseslerde açma-kapama görevi için kullanılan Kelebek Vanalar, sürekli gelişen tasarımlarıyla günümüzde Rafinerilerdeki en kritik uygulamalarda, Tank sahalarında acil durum vanaları olarak, Enerji Santrali Baca Gazı arıtma ünitelerinde ve daha birçok proseste yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.
 
Üç farklı temel tasarımda (Eş-Merkezli, İki Eksen Kaçıklı, Üç Eksen Kaçıklı) üretimi gerçekleştirilen Kelebek Vanalar kompakt yapıları, çeyrek-tur dönüşlü dizaynları ve hafif tasarımlarıyla Gate-Globe vanalara alternatif, uygun ekonomik çözümler sunmaktadır. Kelebek Vanalar özellikle büyük çaplı hatlarda, kompakt tasarımları ile diğer vana türlerine karşı ciddi ekonomik avantaj sağladığı için sıklıkla kullanılmaktadır.
 
Prodem Teknik olarak temsilciliğini yürüttüğümüz Linuo Flow Control ISO 9001:2008 sertifikalı modern tesislerinde yüksek kaliteli çözümleri, ekonomik fiyatlarla müşterilerine sunmaktadır. Altı-Sigma prensibinin operasyonun her aşamasında uygulandığı 17.000 m2’lik tesisimizde sıkı kalite kontrol sistemleriyle, tesisler için kritik öneme sahip Kelebek Vanalar Üç Eksen Kaçıklı (Tripple Eccentric/Offset) ve İki Eksen Kaçıklı tasarımlarda üretilmektedir.
Kelebek vanalar kataloğu için burayı tıklayınız…
Modellerimizle ilgili detaylara aşağıdaki linkler aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Kelebek Vanaların Kullanıldığı Sektörler

Enerji SEKTÖRÜ Kelebek VANALAR

ENERJİ

 
ARITMA SEKTÖRÜ BIÇAKLI VANALAR

ARITMA

 
DEMİR ÇELİK SEKTÖRÜ

DEMİR ÇELİK

 
PETRO KİMYA SEKTÖRÜ

PETRO KİMYA